Nieuws

Welkom op de pagina met het externe weeknieuws van Van Der Mey Quality Fruits & Vegetables. Deze pagina wordt regelmatig ververst. Door deze pagina wekelijks te bezoeken blijft u op de hoogte van wat er speelt in 'groente- en fruitland'.

 

 Nieuws:    

 

Paddenstoelen:

Op het moment is er een scala aan wilde paddenstoelen, en ze zijn zeer betaalbaar.

Groente:

Eerste ``wintergroente`` spruitjes alweer op de veiling gesignaleerd.

Voor de mensen die veel basilicum of mint gebruiken, dit product kunt u ook voordelig per kg bestellen.

 

   

 

 Nieuws:    

"positieve verwachtingen nieuwe seizoen"
Hollandse blauwebessenoogst 2010 van start

Tholen - De oogst van de nieuwe blauwe bessen begint rond het komende weekend. "Daarmee start het Hollandse seizoen ongeveer twee weken later dan andere jaren vanwege het koude weer in het voorjaar", aldus Theo Douven, voorzitter van de Dutch Blueberry Collective. De producenten verwachten volgens hem over het algemeen dezelfde volumes als vorig jaar. "Sommige rassen brengen wat minder op maar met 90% van een normale oogst zijn we zeker tevreden over de beschikbaarheid."



De kwaliteit van de bessen is volgens Theo uitstekend. "De struiken worden volop beregend vanwege de aanhoudende droogte en de zon draagt bij aan zoete smaakvolle bessen." Hij vertelt dat de eerste blauwe bessen met de hand worden geplukt waarna halverwege augustus een deel ook machinaal binnen wordt gehaald. Het seizoen ziet er positief uit. "In andere landen zijn de oogsten wisselend", laat hij weten. "Zo schijnt in Oost-Europa de helft van het meest gangbare ras Bluecrop verloren te zijn door slecht weer, dat voor de Hollandse blauwe bessen goed kan uitpakken."

Om het nieuwe seizoen te vieren houden teeltbedrijven gelegen aan de blauwe bessenfietsroute op zondag 11 juli as een opendag, waarbij de thema's heerlijke traktaties, natuurlijk gezond en veelzijdig centraal staan. Voor meer informatie zie: www.maasgaarden.nl Centraal in de route ligt Streekmuseum De Locht in Melderslo, welk deze dag veel aandacht schenkt aan de soorten rijkdom van blauwe bessen en teelthistorie.



De blauwebessenbedrijven liggen verspreid over de route en zijn herkenbaar aan speciale borden of vlaggen. De openingstijd is van 10.00 tot 16.00 uur. Hier kunt u verse bessen proeven en plukken. Enkele bedrijven hebben een aantal ambachtelijke verwerkingen, bijvoorbeeld 100% blauwe bessensap, jam, siroop of diverse wijnen en likeur, die u kunt proeven of kopen. Samen met voor deze dag speciaal gemaakte recepturen zorgen deze overheerlijke delicatessen voor een onvergetelijke ervaring.
Voor meer informatie zie: www.b-berry.nl

 

 Nieuws:    

 

 

Fruit World Breda:
Goede markt voor Hollandse frambozen en bramen

Tholen - Met de stijgende temperaturen is de tijd voor het zomerfruit ook echt aangebroken. Fruit World Breda laat weten dat de markt voor de Hollandse frambozen en bramen goed is. Omdat de prijzen vorig jaar teleurstellend waren zijn er veel bramentelers afgehaakt waardoor ze nu minder areaal hebben. De kleinere volumes bevorderen de prijs. In de frambozenteelt haakten weinig telers af maar door de goede vraag en de mindere import loopt dit product volgens de zachtfruitspecialist ook goed.

De aanvoer neemt bij Fruit World gestaag toe. De teelt van buiten nog moet beginnen, maar op het moment zijn er genoeg bramen en frambozen uit de kas en tunnels beschikbaar. Deze week worden de eerste frambozen van buiten geplukt en over een week of twee zullen ook de bramen rijp zijn. "De oogst komt wat later op gang en de volumes zijn kleiner door kou en vorst maar de verwachtingen zijn prima."



Door het zomerse weer is een duidelijke stijging in de vraag naar het zachtfruit merkbaar. Volgens Fruit World is het Nederlands product erg populair. De lagere prijzen van de aardbeien door de explosief toegenomen aanvoer bemoeilijkt wel de afzet van het overige zachtfruit. Men verwacht dat als de grote productie van de zomerkoninkjes enigszins is weggewerkt de verkoop van frambozen en bramen ook weer soepeler zal verlopen.

 

 Nieuws:    

Hollandse kersenoogst begonnen

De eerste Hollandse kersen worden geplukt. De kersen zijn dit jaar zo’n twee weken later dan de afgelopen, vroege, jaren. Daarmee is 2010 een normaal kersenjaar. Dat zegt Frans van Brandenburg, Vakgroepvoorzitter Fruitteelt van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).

De omvang van de kersenoogst belooft dit jaar tegen normaal aan te zijn. De kersen hebben dit voorjaar nagenoeg geen last gehad van vorst. Wel was het wat koel en erg regenachtig, waardoor de bloesem wat minder goed bestoven werd. Bovendien was vorig jaar de kersenoogst overdadig. De bomen dragen daardoor het jaar erop vaak minder bloesem, wat zorgt voor een minder grote oogst. Maar al met al is Van Brandenburg tevreden.

Appel- en perenrui

Wat appels en peren betreft is het een spannende tijd voor fruittelers. Ze zijn in de ruiperiode. Dat houdt in dat op dit moment de natuurlijke selectie plaatsvindt welke bloesems appels en peren worden en welke van de boom vallen. De grootte van de appel- en perenoogst is voor een groot deel hiervan afhankelijk.

Bron: happynews.nl

 Nieuws:    
als enige druiventeeltbedrijf in Nederland GlobalGAP gecertificeerd
De Westlandse druiven zijn er weer

De nieuwe oogst Westlandse druiven is vanaf 2 juli verkrijgbaar. De Westlandse druiven van Themapark De Westlandse Druif zijn als enige druiventeeltbedrijf in Nederland gecertificeerd volgens GlobalGAP. Met name de detailhandel koopt vrijwel uitsluitend bij GlobalGAP gecertificeerde bedrijven. Het is inmiddels een wereldwijd bekend keurmerk. Dat de Westlandse Druiven het keurmerk hebben gekregen is op zich bijzonder te noemen. Druiven en met name buitenlandse druiven zijn meestal niet residu vrij.


Ton Immerzeel, bedrijfsleider druiventuin en Robert Zuyderwijk, commercieel manager /adjunct directeur van MPS ECAS Certification

De druiventuin in Monster heeft kans gezien de teelt van de Westlandse Druif, die al vele jaren niet meer op commerciële basis uitgeoefend wordt, toch door te ontwikkelen. Gewasbescherming vindt plaats met biologische bestrijders en er wordt gebruik gemaakt van organische meststoffen. Het resultaat zijn smaakvolle druiven waarin geen residuen van chemische middelen aanwezig zijn. MPS-ECAS heeft de Westlandse druiven afkomstig van Themapark De Westlandse Druif het waardevolle certificaat toegekend.

opening nieuwe seizoen

Om de opening van het nieuwe seizoen te vieren is op zondag 4 juli om 11.30 uur een spectaculair  optreden van de Big Band Rhythm Harmonies op het geweldige terras van Restaurant De Druiventuin aan het water. U kunt zelfs met eigen boot aanleggen aan de steiger. Tijdens het optreden kunt u een drankje nuttigen of genieten van een heerlijke brunch. (Brunch graag reserveren). Daarnaast zijn er dagelijks drie rondleidingen met druivenproeverij om 11.30, 13.30 en 15.30 uur. Ter gelegenheid van het nieuwe seizoen zijn er ook weer nieuwe postzegels verkrijgbaar bij Themapark De Westlandse Druif.


In de winkel van Themapark De Westlandse Druif aan de Vlotlaan in Monster zijn druiven te koop in verpakkingen van een pond, een kilo en twee kilogram. Bestellen kan ook. Druiven zijn niet alleen een geweldig cadeau om te krijgen, maar ook om weg te geven!

De komende weken nemen de aantallen kilo’s van dit heerlijke streekproduct snel toe. In totaal verwacht Themapark De Westlandse Druif dit jaar een oogst van ongeveer 30.000 kilogram. Het verkoopseizoen loopt tot kerstmis. Piekperioden in de afzet zijn de maanden augustus en september. Gezien de stand van de gewassen in de kassen van het Themapark wordt een kwalitatief uitstekende druif verwacht.

Kijkt u voor meer informatie over Themapark De Westlandse Druif op de website www.westlandsedruif.nl of bel 0174-248787.


Publicatiedatum: 29-6-2010

 

 Nieuws:    
 

Nieuwe gezonde exotische snack: Sharon Fruit

Vanaf week 23 introduceren Hagé International/The Greenery en Mor International een nieuwe exotische en vooral gezonde fruitsoort breed in Nederland. Sharonfruit is een nieuwe exotische fruitsoort die opvalt omwille van haar heerlijk zoete smaak en gezonde eigenschappen. Het is o.a. bron van vezels en rijk aan provitamine A. Consumenten steunen bij aankoop van Sharonfruit de Nederlandse Hartstichting.



Gezonde en gemakkelijke snack

Sharonfruit is familie van het kakifruit maar is zoeter, altijd eetrijp en 100% pitvrij. Sharonfruit speelt in op twee belangrijke consumententrends: gemak en gezondheid. De vrucht kan stevig of zacht gegeten worden en smaakt altijd heerlijk zoet en fris. Het fruit is ideaal als snack te gebruiken: ze kan met of zonder schil gegeten worden, net als een appel. Sharonfruit smaakt heerlijk bij het ontbijt of als gezond tussendoortje. Het kan ook eenvoudig verwerkt worden in een smoothie, gegeten worden met yoghurt en cruesli of verwerkt worden in een salade. Sharonfruit is ook ideaal als dessert.

Daarnaast is Sharonfruit -ook wel wonderfruit genoemd- een enorm gezonde vrucht. Ze is bron van vezels en rijk aan provitamine A. Dankzij deze combinatie van gemak en gezondheid heeft het Sharonfruit een hoge potentie in het retail en handelskanaal als toevoeging aan het “ready to eat” of “to go” fruitassortiment.

Steun Hartstichting

Bij de introductie van het gezonde Sharonfruit wordt de Nederlandse Hartstichting ondersteund. Bij elke verkoop van een consumentenverpakking Sharonfruit wordt een bedrag afgestaan aan de Nederlandse Hartstichting en steunen consumenten op die manier de strijd van de Hartstichting tegen hart- en vaatziekten in Nederland.



Handige verpakking

De introductie van Sharonfruit wordt ondersteund met verschillende promotie acties en een duidelijke branding. Het Sharonfruit wordt aangeboden in een opvallende retail- en consumentenverpakking die een hoge attentiewaarde heeft in het winkelschap. Op die manier proeven consumenten ‘de kracht van oranje’. De verpakking is daarnaast voorzien van een digitale QR code. Door deze te scannen met de mobiel worden consumenten naar de mobiele site van sharonfruit.nl verwezen en krijgen ze extra informatie over gezondheidsaspecten, herkomst en recepten. Voor meer informatie kunnen consumenten terecht op www.sharonfruit.nl.

 Nieuws:    

Wil Beekers, Beekers Berries/Vital Berry:
"Nasleep mediahype ananasaardbei nog steeds merkbaar"

Tholen - Eind maart stond de binnen- en buitenlandse media vol met de 'pineberry'. Deze albino-variant van de aardbei is nieuw op de markt en verkrijgbaar in Groot-Brittannië. De witte aardbei met rode stipjes smaakt naar ananas. De ananasaardbei komt oorspronkelijk uit Zuid-Amerika, maar wordt momenteel in Nederland geteeld.

Beekers Berries uit Made teelt naast gewone aardbeien ook een aantal exclusieve rassen in de kas. Wil Beekers sloot in 2008 samen met kweker Hans de Jongh een overeenkomst voor de exclusieve teelt en afzet van een aantal bijzondere rassen; de ananasaardbei, de framboosaardbei en de Moschata (grote bosaardbei). Deze rassen worden verhandeld via Vital Berry en zijn vanaf 2009 in kleine volumes verkrijgbaar.



Johan de Witte was nog maar net werkzaam bij Vital Berry toen de de gekte losbarstte. "Op 1 april leek niemand er iets van te geloven maar daarna stond de telefoon roodgloeiend en nog steeds is er veel interesse", vertelt hij. Wil begrijpt nog steeds niet waardoor de ananasaardbei opeens zo groots in de aandacht kwam maar de timing was volgens hem perfect. "Deze aardbei is vooral populair in exclusieve horeca en we kregen ook meteen veel vraag van binnen- en buitenlandse top-restaurants."

Volgens Wil begrijpen veel mensen echter niet dat je niet van de een op andere dag een lading ananasaardbeien beschikbaar hebt. "Het duurt weer een jaar voor ze beschikbaar zijn." Opvallend is dat het hogere segment nu ook interesse toont in de 'normale' aardbeien. "Uit heel Europa reageren toprestaurants die zelfs de moeite nemen over te vliegen om het product te zien en op te nemen in het assortiment", vertelt hij. "We gaan de productie voor volgend jaar flink uitbreiden maar ze blijven wel in beperkte volumes leverbaar." 

 Nieuws:    

Wit, paars en groen goud bij Walter Gubbels



Tholen - Greenery-teler Walter Gubbels teelt op een areaal van 30 hectare asperges in het Brabantse Helvoirt. In totaal 5 hectare is ingeruimd voor speciale rassen. "Witte hebben we voorlopig voldoende. We wilden daarnaast wat anders en zijn met de groene en paarse begonnen", vertelt Walter. "Er is vraag naar, maar je moet de mensen wel bekend maken met de bereidingswijzen."



De aspergeteler typeert het aspergeseizoen als koud. "We hebben pas twee dagen gehad dat het echt warm was. Daardoor blijft de prijs wel redelijk goed, maar de productie blijft ver achter op andere jaren."

Klik hier om de videoreportage te bekijken



Walter verwacht dat de consumptie van met name de groene asperges zal stijgen. "Nu maken de groene en paarse asperges nog maar 4% van het assortiment uit, maar ik verwacht dat we naar de 20% toegaan." Wel ligt de productie van bijvoorbeeld de paarse asperges een stuk lager. "De paarse produceren minstens eenderde minder. Daarom moet je een meerprijs realiseren en tot nu toe lukt dat goed", besluit Walter.


http://www.agf.nl/video.asp

 

 Nieuws:    

Diederick Knijnenburg van Jover over het aspergeseizoen:
"Deze week minder aanvoer door koud weer"

Tholen -  Het aspergeseizoen, dat dit jaar door de koude winter wat later begon, is inmiddels in volle gang. Jover heeft momenteel witte, groene en paarse asperges in het assortiment, alles verhandeld via The Greenery. Het grootste gedeelte van de asperges gaat naar Frankrijk, dat naast Verenigd Koninkrijk en Rusland een belangrijke exportbestemming is voor Jover.



Diederick Knijnenburg van Jover vertelt dat de aanvoer deze week wat kleiner is. "Door de koude nachten groeien de asperges minder hard", zegt hij. Dit resulteert in hogere prijzen. Diederick vertelt dat de Fransen voornamelijk klasse II kopen vanwege de prijs. "Omdat de productiegebieden in Frankrijk nu ook last van het koude weer en dus hogere prijzen hebben kunnen we daarin nu wel mee."

De afzet is naar tevredenheid. Volgens Diederick lopen de asperges die beschikbaar zijn al het gehele seizoen goed weg. "De prijzen liggen dit seizoen gemiddeld hoger dan afgelopen jaar omdat het seizoen later begon en er nu wat minder beschikbaar zijn", laat hij weten. Diederick verwacht dat de afzet volgende week zal toenemen omdat dan ook de aanvoer groter zal zijn, met stabielere prijzen tot gevolg.

 Nieuws:    
  

uitgereikt door meesterkok Cas Spijkers
Zilveren aspergesteekmes voor Jos & Lidy Huijbers

Op 30 Maart zijn in Mierlo de eerste vollegrondsasperges van Noord-Brabant gestoken op de velden van teler Jos & Lidy Huijbers van aspergekwekerij 'd’n Aspergehof'. Dinsdag 6 april heeft Meesterkok Cas Spijkers het "zilveren asperge steekmes", de wisseltrofee van het Brabants Asperge Genootschap voor de eerste asperges officieel overhandigd aan Jos en Lidy Huijbers nadat hij onder toeziend oog van het bestuur van het Brabants Asperge Genootschap en vele genodigden eerst zelf asperges had gestoken.



Vollegrondsasperges zijn afkomstig van bedden die geen enkel artificiële behandeling hebben ondergaan, m.a.w. geen tunnelbouw, geen verwarmde bedden, en uiteraard geen kasbouw.


 Nieuws:    

Joop Braakhekke nieuwe ambassadeur van het witte goud
Kleurrijke start aspergeseizoen 2010 in Keukenhof

Onder het toeziend oog van culinair Nederland en te midden van de bontgekleurde bloemenvelden van Keukenhof is gisterenmiddag het aspergeseizoen 2010 officieel ingeluid. Om klokslag twaalf uur werd Nederlands bekendste chef-kok, Joop Braakhekke, door Stichting Dubbel A – initiator van de opening van het aspergeseizoen – verkozen tot de nieuwe aspergeambassadeur en verrichte hij op gepaste wijze de officiële openingshandeling. De opening werd afgesloten met een aspergeproeverij verzorgd door vijf van Nederlands meest befaamde chef-koks.


Aspergekoningin Diana Derikx, Dubbel-A Voorzitter Pieter Smits en aspergeambassadeur Joop Braakhekke

 

 

De lente op je bord

Traditiegetrouw wordt op elke tweede donderdag van april het aspergeseizoen feestelijk geopend. Dit jaar vond de officiële opening plaats in het Willem Alexander Paviljoen van het kleurrijke Keukenhof. Na de bekendmaking van de nieuwe aspergeambassadeur en de officiële openingshandeling werd iedereen uitgenodigd voor de aspergeproeverij. Een vijftal Nederlandse chef-koks verrasten de aanwezigen met heerlijke en eenvoudig te bereiden aspergegerechten die het gevoel gaven de lente op het bord te vinden.

De heer Pieter Smits, voorzitter van Stichting Dubbel A over de opening: “Stichting Dubbel A streeft ernaar om elk jaar aan het product de witte asperge en de opening van het aspergeseizoen zoveel mogelijk bekendheid te geven. Door samen te werken met verschillende partners en bekende chef-koks en het verkiezen van een aspergeambassadeur hopen wij de witte asperge onder de aandacht van de consumenten te brengen. Het initiatief lijkt succesvol: in het afgelopen jaar is de consumptie gestegen naar 780 gram per persoon.”


Joop Braakhekke trots op eretitel

Joop Braakhekke werd vanmiddag benoemd tot de nieuwe aspergeambassadeur en neemt daarmee het stokje over van Erica Terpstra die vorig jaar deze functie bekleedde. De aspergeambassadeur heeft als taak om gedurende het seizoen de asperges prominent op de kaart te zetten. Uit handen van Pieter Smits ontving Joop Braakhekke het eerste kistje asperges en een oorkonde. Joop reageert vol trots: “Ik vind het een grote eer om dit jaar verkozen te zijn tot aspergeambassadeur. Ik kijk elk jaar uit naar het seizoen want ik ben echt gek op asperges en ik mag ze ook graag voorschotelen aan mijn vrienden en klanten. Daarnaast is de witte asperge gewoon een super product om mee te werken. Zoals de vijf chef-koks vandaag hebben getoond is er naast het traditionele gerecht met ei, ham en botersaus, nog zoveel meer mogelijk. Een fris en gezond product. Daar houd ik van.”

Aspergekoningin als visitekaartje van de Nederlandse Aspergebranche
Eind maart werd de 30-jarige Diana Derikx uit Asselt (Swalmen) reeds gepresenteerd als Aspergekoningin. Zij treedt de komende maanden op als visitekaartje van de Nederlandse aspergebranche.



Over Stichting Dubbel A

De Stichting Dubbel A heeft als doelstelling het product asperge zo breed mogelijk onder de aandacht te brengen bij de consument. Hiertoe organiseert de stichting  de jaarlijkse opening van het Nationale Aspergeseizoen. Dubbel A is een samenwerkingsverband met verschillende partners. Allen delen de passie voor de asperge vanuit hun eigen invalshoek. In Dubbel A zijn de volgende partijen vertegenwoordigd: Aceera BV, Brabants Asperge Genootschap, Confrérie de l’Asperge Limbourgondie, Nationaal Aspergemuseum de Locht, Stichting Afzetbevordering Asperge, the Greenery en ZON Fruit en Vegetables.

 Nieuws:    

 

 

Sweet Pink combineert roze kleur met 'vijfde smaak' umami
Eerste roze tomaten Piet de Schepper aangevoerd op Mechelse Veilingen

Op 2 april 2010 werden op de Mechelse Veilingen de eerste Flandria Sweet Pink tomaten van het seizoen verhandeld.  Deze tomaat, die zijn oorsprong vindt in Japan, onderscheidt zich door zijn roze kleur.  De Sweet Pink combineert dit met de 'vijfde smaak' umami.  Wij kennen allen de vier smaken zoet, zout, bitter en zuur.  De smaak umami komt uit de Japanse keuken en men zou deze kunnen omschrijven als 'hartig'. 


Piet de Schepper

In totaal werden er door producent Piet De Schepper 38 kisten (150 kg) Sweet Pink tomaten aangevoerd. De firma Keirsmaekers uit Sint-Katelijne-Waver  kocht de eerste 2 kisten en betaalde hiervoor de primeurprijs van € 3,22/kg.  In 2009 werd er op de Mechelse Veilingen 497 144 kg Sweet Pink verkocht. De gemiddelde prijs van de Sweet Pink bedroeg in 2009 € 1,1/kg.



In totaal wordt de Flandria Sweet Pink in 2010 geteeld op een oppervlakte van 1,42 ha. Het seizoen van de Flandria Sweet Pink komt volop gang in de maand april met 15 ton per week, wat in de maand mei snel stijgt tot 20 ton per week. De daarop volgende maanden stijgt het aanbod verder tot een piek bereikt wordt van 30 ton per week in de maand juli. De daarop volgende maanden daalt de aanvoer licht. De Flandria Sweet Pink is verkrijgbaar tot eind december, wanneer er toch nog steeds 10 ton per week wordt aangevoerd.

Gegevens van de producent:        

Piet De Schepper
JUTOPIE bvba
Graaf Van Hoornestraat 1
9850 Nevele
0476-21 51 50           

Umami: de vijfde smaak

Reeds lang delen wetenschappers smaak op in 4 categorieën: zoet, zout, bitter en zuur.  Reeds in het begin van de 20e eeuw beschreef een Japanse professor echter een vijfde smaak. Hij ontdekte deze smaak bij het eten van een bouillon op basis van zeewier.  Hij noemde deze aangename smaak “umami”, het Japanse woord voor “smakelijk”.  De stof die verantwoordelijk is voor de umamismaak is het mononatriumzout van het aminozuur glutaminezuur. Zijn ontdekking werd onmiddellijk in de praktijk toegepast. Het gebruik van mononatriumglutamaat (monosodiumglutamaat of MSG) als smaakversterker is sindsdien een vaste gewoonte in de Aziatische keuken.

Mononatriumglutamaat werd pas in 2000 officieel erkend als smaakstof nadat Amerikaanse onderzoekers hadden gevonden welke receptor op de tong de prikkel van het mononatriumglutamaat omzet in een elektrisch signaal naar de hersenen. De umamismaak is van nature waar te nemen bij het eten van bepaalde zeewieren, gerijpte parmezaanse kaas en dus ook bij de Flandria Sweet Pink tomaat. De Sweet Pink heeft ook een hoog suikergehalte en een goede zoetzuurbalans, zeer belangrijk bij de smaakperceptie van tomaten. De Flandria Sweet Pink tomaat werd in mei 2007 door teler Piet De Schepper als Europese primeur op de Mechelse Veilingen gelanceerd.   

Publicatiedatum: 2-4-2010

 

 Nieuws:    

 

John Küper: "Tien tunnels tegen de vlakte gegaan"
Franse slaproductie geminimaliseerd na sneeuwval



De aanvoer van sla van Van de Watering vanuit de eigen productielocatie 'La Cabanne du Soleil' in het Zuid-Franse Raphele les Arles ligt op een fors lager niveau. "De sneeuw die in januari gevallen is, heeft veel schade veroorzaakt. In één nacht tijd is er tussen de vijftien en dertig centimeter sneeuw gevallen. Daar zijn die tunnelkassen niet op gebouwd. Er zijn zo'n tien tunnels tegen de vlakte gegaan", vertelt John Küper.



Het gebied werd gelijk uitgeroepen tot rampgebied. "Meestal gaat men als er sneeuw gevallen is met touwen langs de tunnels. Dat is tegen de avond ook gebeurd, maar het is de hele avond en nacht door blijven sneeuwen. Toen was het logistiek gezien ook niet meer mogelijk om er bij te komen", vertelt John. "Er is zo'n onvoorstelbaar pak sneeuw gevallen. Daar zijn die kassen gewoon niet op gebouwd."



In z'n algemeenheid is het aanbod sla daarom een stuk minder,  "Natuurlijk is niet alles verloren gegaan, omdat we in meerdere gebieden produceren, maar je valt natuurlijk wel in een gat. Ook uit Spanje komt een fors volume minder sla door de regen. Dat geldt zowel voor de alternatieve slasoorten als voor de ijsbergsla", vervolgt de handelaar. "Hierdoor ben je verplicht om sla bij te kopen."



Het krappe aanbod drijft de prijzen flink op. Maar die prijs kunnen wij voor de grossiers en ambulante handel niet maken", besluit John. "De markt heeft steeds meer alternatieven. Er is concurrentie uit Spanje en Italië en ook in Nederland gaat men bijna naar een jaarrond teelt toe."










 

 

 
 Nieuws:    
   

Dit wel eens gezien ?

Citruscaviaar.

Kijk op www.wildfingerlime.com

 

 Nieuws:    

 

 Nieuws:    
Bijzondere bloemkool wordt nieuwsgierige vrouw fataal

Tholen - Het bekijken van een bijzondere gegroeide bloemkool, opgerold als een slang, is in een dorpje in Burdwan in India voor een vrouw fataal afgelopen. Honderden nieuwsgierigen hadden zich verzameld om de wonderlijke bloemkool te bekijken en ook Pushpa Biswas, 42 jaar, was met de bus van elders gekomen om het mirakel van de bloemkool te bekijken en werd door een truck overreden. De omstanders hadden geprobeerd om voor een truck de weg vrij te maken die langzaam en toeterend aan kwam rijden, maar vlak bij de toeschouwers snelheid vermeerderde, waarbij de vrouw geen kans meer had weg te komen, aldus ooggetuige Niparani Som, die ook naar de bloem was komen kijken. 

Dulal Ghosh, de teler van de wonderbaarlijke bloemkool is net zo verbaasd als iedereen over de uitzonderlijke gril van de natuur, alle bloemkolen zijn normaal op dit veld, maar deze is veel en veel groter. Volgens een onderzoeker van de universiteit van Calcutta is de vreemde groeiwijze een verstoring van een groeihormoon en gaan ze de kool analyseren om te zien of er ook een andere reden is.
Vrouwen brengen offergaven bij de bloemkool en strooien geld zoals ze ook in de tempel doen. Ze zingen ‘kirtans’ en adviseren me om een tempel op te richten, aldus Dulal.

 Nieuws:    

Granaatappels kunnen borstkanker helpen voorkomen

Tholen- De gezonde eigenschappen van de duizenden jaren oude vrucht hebben een nieuwe impuls gekregen na onderzoek dat wijst op het mogelijk voorkomen van borstkanker. Granaatappels bevatten zes verbindingen die de groei blokkeren van een enzym dat een belangrijke rol speelt bij de ontwikkeling van hormoon afhankelijke borstkanker, wat voor 70% verantwoordelijk is voor alle voorkomende borstkanker. Eerder onderzoek van David Heber aan het  Center For Human Nutrition gaf aan dat granaatappelsap effectief bleek bij prostaatkanker.

 

Ook is na onderzoek in Israel gebleken dat granaatappels de opbouw van plaque in de cardiale bloedvaten vermindert, wat en belangrijke oorzaak is van hartaanvallen. Neuroloog Richard Hartman van de Loma Linda universiteit doet met succes onderzoek naar geheugenverlies bij laboratorium muizen met de ziekte van Alzheimer, en die wil een klinische proef beginnen bij mensen die geholpen zijn aan een openhartoperatie, waarbij de theorie is dat mensen tijdens de operatie lijden aan een serie miniberoertes die het geheugen kunnen aantasten. Omdat het winnen van sap moeilijk is, het suikergehalte is zeer hoog, krijgen de proefpersonen granaatappel extract pillen.

 Nieuws:    
 

Maar liefst 65% van de Italiaanse Chioggia Radicchioproductie is in gevaar gekomen door de natte weersomstandigheden en vorst. Meer dan duizend hectare van Italiaanse raddichioteelt staat onder water. Ook zijn er lawines en aardverschuivingen in het landbouwgebied geweest en staan er huizen onder water.

 

 Nieuws:    

Het duurste voedsel ter wereld

Zeldzame en exclusieve zaken spreken altijd tot de verbeelding. De feesten hebben waarschijnlijk een aanslag gepleegd op uw budget: exquise wijnen, champagne, truffels, kreeft, ganzenlever... Maar dat is niets vergeleken met de prijs die u moet neertellen voor sommige exclusieve eetwaren.

 

Sommige voedingsmiddelen zijn ontzaglijk duur. Dat is te wijten aan hun zeldzaam karakter, het vele werk om ze te verkrijgen, om ze te bereiden en/of omdat ze alleen te vinden zijn op één welbepaalde plaats op de wereld, wat de bevoorrading dus bemoeilijkt.

 

Saffraan

Dit kruid is afkomstig van de saffraanbloem. Hoewel die zowat overal ter wereld groeit, is niet iedereen ervoor te vinden om ze ook te kweken. Er zijn maar liefst 50.000 tot 70.000 bloemen nodig om een pond gedroogde saffraan (0,45 kg) te verkrijgen. Dat komt overeen met een volledig voetbalveld met bloemen... die dan nog één voor één met de hand moeten worden geplukt! Het is dus niet verwonderlijk dat voor de beste kwaliteit de prijs oploopt tot 6.000 euro per kilo.

 

La Bonnotte

Dit is de duurste aardappel ter wereld. Er worden jaarlijks slechts 100 ton van geproduceerd, en dat enkel op het eiland Noirmoutier in Frankrijk. De aardappel wordt bemest met zeealgen en gedijt alleen in een oceanisch klimaat. Een kilo kost tot 500 euro.

 

De witte truffel

De duurste paddenstoel ter wereld is afkomstig uit de Piedmontstreek in het noorden van Italië. De truffel kan een diameter van 12 cm bereiken en tot 500 gram wegen. De hoogste prijs die ooit werd betaald, bedraagt 210.000 euro voor 1,5 kg truffels.

 Nieuws:    
 
Eerste zeekool aangeboden op diner 'Liever Lokaal'

nieuwe oogst van zeekool is binnen. Vrijdag bood Marc van Rijsselberghe van Waddengoud en Stichting Sint Donatus de eerste Waddengoud gecertificeerde zeekool aan tijdens het feestelijke diner ‘Liever lokaal’ bij Eiland Keuken Vincent in Den Burg.

Het diner vond plaats in het kader van het 20 jarig bestaan van Slow Food en is één van de 800 feestelijke activiteiten die de culinaire beweging wereldwijd organiseert. De zilte groente is afkomstig uit een experiment op Texel dat Sint Donatus doet in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam om verbouw van zilte gewassen op land mogelijk te maken
 Nieuws:    
Cherry Oranges weer beschikbaar bij Special Fruit

Special Fruit heeft weer Cherry Oranges beschikbaar. Lieve Michielsen, aankoper Special Fruit vertelt: "De Cherry Orange is een zeer kleine citrusvrucht, een variëteit van de mandarijnenfamilie die alleen voorkomt in Zuid-China. Het heeft de vorm van een sinaasappel maar is niet groter dan 25 tot 50 mm in diameter. De goudkleurige schil is dun en zacht en de textuur bijna pitloos, zacht, zoet en zeer sappig. Vorige jaar was de Cherry Orange voor het eerst ook in Europa beschikbaar en nu kunt u opnieuw genieten van dit leuke vruchtje!



Geschiedenis

De Cherry Orange werd zo’n 1300 jaar geleden gecultiveerd  in Zuid China waar de kwaliteit van bodem en water uitstekend zijn.  Het fruit werd exclusief aan de Chinese keizerlijke families aangeboden en was daarom lange tijd weinig tot niet bekend buiten Azië. Tot op de dag van vandaag blijft de Cherry Orange een favoriete delicatesse van de Chinese overheid die onlangs de fruit als één van de beste Chinese fruitsoorten heeft gegradeerd.



Omschrijving

De Cherry Orange is zeer zoet en  bevat een zeer ho